ANASAYFA


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


PPRC (Polipropilen Random Copolimer) Sistemleri

Tam ismiyle Polipropilen Random Copolimer olan kısaca PPRC diye ifade edilen, günümüzde hafif ve pürüzsüz olması, iç yüzeyinin kaygan ve parlak olması, kireçlenme ve paslanma yapmaması, hijyenik olması, montajının kolay olması gibi avantajlı yönleriyle plastik boru sektöründe galvanizli boruların yerini alarak bina içi soğuk ve sıcak su tesisatlarında vazgeçilmez çözüm olmuştur. Her türlü bina içi sıcak ve soğuk su tesisatlarında kullanılan PPRC Boru ve Ek Parçaları, en kaliteli ham maddeler kullanılarak üretilmektedir.

PPRC hammaddeleri ısıya, basınca ve kimyasallara dayanıklılık yönünden üç sınıfa ayrılır. Bunlar; Tip-1, Tip-2 ve Tip-3'tür. Tip-1'i kapsayan ham madde PP-H (Polipropilen Homopolimer), Tip-2'yi kapsayan ham madde PP-B (Polipropilen Blokkopolimer), Tip-3'ü kapsayan ham madde ise PP-R (Polipropilen Randomkopolimer)'dir. Tip-3 hammaddesi, fiziksel ve kimyasal nitelikleri bakımından Tip-1 ve Tip-2 hammaddelerinden daha yüksek performansa ve daha üstün özelliklere sahiptir.

Plastik boru sektöründe bu ham maddenin en önemli özelliği, ısıya ve kimyasal etkilere karşı gösterdiği yüksek dirençtir. Bu direnç sayesinde PP-R ham maddesinden üretilen PPRC Borular ve Ek Parçaları, soğuk ve sıcak su tesisatlarında başarıyla kullanılmaktadır. PP-R ham maddesinin monomer yapısı, gelişigüzel bir zincir oluşturduğundan, bünyesinde hiç bir biyolojik maddenin barınmasına izin vermez ve bu da PP-R ham maddesinden üretilmiş PPRC Boru ve Ek Parçalara renk, tat ve koku vermeyen üstün özellikler sağlamaktadır. Uygun basınç ve sıcaklık değerlerinde kullanıldığında PPRC Boru ve Ek Parçalarının kullanım ömrü 50 yıldan fazla olabilmektedir.

PPRC Sistemlerin başlıca özellikleri ise şu şekildedir;

- -20°C'de ve 25 atü basınçta çalışma ömrü 50 yıldır.
- -20°C ile +95°C aralığında kullanıma uygundur. (Boru içindeki akışkanın donma derecesi göz önüne alınarak   izolasyon uygulanmalıdır.)
- Korozyona dayanıklıdır.Bu nedenle Kireçlenme ve paslanma yapmaz.
- Kimyasal maddelere karşı yüksek direnç gösterir.
- Kaygan ve parlak iç yüzeylere sahiptir.
- Suyun rengini, kokusunu ve tadını değistirmez.
- Isı ve ses yalıtımı sağlar.
- Kaynak yerlerinde çap daralması meydana gelmez. Bu da yüksek kaynak performansı göstermesini sağlar.
- Montajda %70 tasarruf sağlar ve montaj firesi yoktur.
- Zor alev alır.
- Aynı zamanda çevre dostudur.

HAKKIMIZDA

Mplast kuruluş tarihinden bu yana kalite çizgisini her zaman en üst düzeyde tutmuş ve büyümeyi temel gelişme stratejisi olarak benimsemiştir. Bu temel prensipler sayesinde gerek yurt içi pazarında gerek ise de yurt dışı pazarında ürün kalitesini ve müşteri memnuniyetini ön plana çıkarmıştır. Kalite kontrol yapan sertifikasyon kurumları tarafından belirli periyotlarda ürünlerinin kalitesi denetlenmekte olan Mplast, bu sayede üretim kalitesinin sürekliliğini de sağlamaktadır.

ANASAYFA
KURUMSAL
ÜRÜNLERİMİZ
KALİTE
AR-GE
İNSAN KAYNAKLARI
İLETİŞİM

Daha Büyük Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Dünya Media Tüm Hakları Saklıdır.